Cijena All on 4 zahvata? - Poliklinika dr.Gikić

17. prosinca 2021.

Kako se određuje cijena All on 4 zahvata

Cijena All on 4 zahvata najčešći je upit koji nam postavljate tijekom pregleda, na društvenim mrežama i u email korespodenciji.

Stoga sam odlučio posvetiti današnji blog baš ovoj temi. Budući da postoji više opcija zahvata All on 4 / Zygoma, danas ću vam objasniti kako se formira cijena.

Donja čeljust – cijena All on 4

Obično u donjoj čeljusti bude najviše slučajeva da pacijent ima dovoljno kosti (kost brade između donjih premolara) pa se ugrađuju 4 implantata standardne dužine.

Gornja čeljust – cijena All on 4

U gornjoj čeljusti možemo izvesti jednu od opcija zahvata All on 4/Zygoma, ovisno o stanju volumena kosti pacijenta. Kada pacijent ima dovoljno kosti, ugrađuju se 4 implantata standardne dužine – jednostavni All on 4. Ako nema kosti, tada ugrađujem duže implantate tzv. zigomatične. Njih ugrađujem u uvijek postojanu, kvalitetnu i čvrstu jagodičnu kost. Koncepti koje izvodim zigomatičnim implantatima nazivaju se:

• Zygoma Hybrid
  • Zygoma Quad.

Profesor Brånemark, otac implantologije, izjavio je “kako niti jedan pacijent ne bi smio do kraja života nositi protezu i držati zube u čaši”

Današnja tehnologija i moja vještina dovoljno su razvijene da kod svakog pacijenta možemo napraviti fiksni rad u gornjoj i/ili donjoj čeljusti.

Stoga, krenimo redom!

Slučaj 1

Cijena All on 4 zahvata – jednostavni slučaj
Tu je potpuno jasna situacija. Pacijent ima dovoljno kosti u obje čeljusti pa možemo ugraditi standardne implantate. Cijena zahvata ovisi o vrsti implatološkog sistema koji koristimo. Radimo s dvije vrste implantoloških sustava, certificiranih od svih svjetskih zdravstvenih organizacija. Odgovaraju EU direktivi o medicinskim proizvodima (93/42/EEC) i FDA odobrenju.

Slučaj 2

Cijena All on 4 zahvata – Zygoma Hybrid – srednje teški slučaj

Zygoma Hybrid je opcija All on 4 zahvata kod nedostatka kosti u stražnjoj regiji gornje čeljusti. Maksilarni sinusi su veliki, spušteni te jako pneumatizirani. Povlačenje kosti je posljedica izvađenih zuba.

U prednji dio gornje čeljusti, u bazu nosa ugrađujem 2 standardna implantata. U stražnju regiju tj. u jagodičnu kost ugrađujem 2 zigomatična implantata, sa svake strane po jedan. Ukupno je to 4 implantata.

Zygoma Hybrid je kompliciraniji slučaj od klasičnog All on 4-a. Zato je i cijena All on 4 – Zygoma Hybrid malo viša u odnosu na jednostavan slučaj All on 4.

Slučaj 3

Cijena All on 4 zahvata – Zygoma Quad

Zygoma Quad je najzahtjevniji slučaj u oralnoj kirurgiji. Radi se kada pacijent uopće nema kosti u gornjoj čeljusti, ni sprijeda ni straga. U takvim slučajevima ugrađujem 4 zigomatična implantata u jagodičnu kost.

Ovim zahvatom rješavamo najteže slučajeve. To znači da baš svaki pacijent može dobiti fiksne zube u gornjoj čeljusti U JEDNOM DANU, bez obzira na nedostatak kosti, upravo prema prof. Brannemark!

Kako se formira cijena pojedinog zahvata?

Cijena se formira na prvom specijalističkom pregledu. Nakon detaljne analize digitalnog ortopana i CBCT- 3D dijagnostike utvrđujem stanje kosti u gornjoj i donjoj čeljusti. Zatim, detaljno objašnjavam pacijentu njegovo stanje i koja je najbolja opcija. Nakon toga izrađujem individualan i optimalan plan terapije.

All on 4/Zygoma je koncept koji ima jedinstvenu cijenu u koju je uključeno sljedeće:

I faza: operacija i privremeni fiksni rad – 24 h

• zahvat izvodi specijalist oralne kirurgije, a ne stomatolog
  • antibiotska profilaksa i priprema pacijenta za operaciju
  • vađenje zuba
  • čišćenje upala
  • nivelacija koštanog grebena
  • implantati s ugradnjom (standardni i/ili zigomatični)
  • multi unit nadogradnje
  • otisci i sve protetske probe
  • privremeni fiksni rad (akrilni most na titan cilindrima, 10 zuba) koji služi kao prototip za definitivni protetski rad
  • 3 kontrolna pregleda (do II faze)

II faza: izrada definitivnog rada – 5 dana ili 4 dolaska

• skidanje privremenog mosta i uzimanje otisaka za definitivni rad
  • proba postave zubi
  • izrada konstrukcije u laboratoriju i proba u ordinaciji
  • estetska proba definitivnog rada radi eventualnih korekcija
  • dovršavanje rada u laboratoriju i postavljanje mosta u ordinaciji

Za ovu fazu bitno je da funkcija i estetika budu u potpunosti zadovoljene jer je riječ o definitivnom mostu. Upravo zato, potrebno je više dana za probe i izradu mosta.

Cijena druge faze ovisi o materijalima koji se koriste:

• kompozit
  • metalkeramika
  • cirkonkeramika.

Mi najčešće radimo mostove od kompozita u obje čeljusti.

Za superiornu estetiku i funkciju radi se cirkonkeramički most u gornjoj čeljusti, dok se u donjoj radi kompozitni.

Boravak i smještaj u poliklinici tijekom terapije

Za pacijente koji nisu iz Zagreba
Tijekom  prve faze (operacija i privremeni fiksni most) pacijent boravi 2 noćiTijekom druge faze izrade definitivnog rada, boravi 4 noći ili treba doći 4 puta u polikliniku.

Za pacijente iz Zagreba
Pacijentima nakon operativnog zahvata osiguravamo recovery room, sobu za oporavak dok čekaju probu zagriza. Na taj način mogu se odmoriti od zahvata i imati puni komfor.

Cijelo vrijeme boravka u poliklinici osiguravamo 24 h podršku i nadzor našim pacijentima.

Cijena All on 4 plaća se u 2 navrata:

• prvi dio nakon obavljene operacije i privremenog rada
  • drugi dio nakon završenog definitivnog rada (nakon 6 mjeseci od operacije).

Pacijentima nudimo kompletnu uslugu na jednom mjestu, od CT dijagnostike, suvremeno opremljenih ordinacija, operacijskih sala, recovery rooma, apartmana i zubnog laboratorija. Pacijentima je cijelo vrijeme nakon postupka na raspolaganju naš tim. Osjećaj zadovoljstva i sigurnosti vidi se na licima naših pacijenata i na njihovom osmijehu. Naša usluga i kvaliteta zahvata opravdavaju cijenu.

Do idućeg bloga ostanite nasmijani!

Poliklinika Gikić

Tim visoko educiranih stručnjaka spreman za izvođenje svih stomatoloških zahvata

Naši partneri

Posjeti Polikliniku Gikić na društvenim mrežama